Яку газову плиту купити?

Ціни на газові плити починаються від 150 доларів, хоч деякі моделі
можуть коштувати 700 і більше. За що ж ми платимо?

gas_oven

Газова плита є досить простим пристроєм, ціна залежить в першу чергу
від торгової марки і виробника: китайська збірка дешевша, європейська –
дорожча, вітчизняні вироби і торгові марки недорогі, але іноді досить
непоганої якості. Другим важливим фактором, який впливає на ціну, є
якість матеріалів і конструкція плити. Швидше за все в магазині Вам не
скажуть чим “начинена” конкретна газова плита. Таку інформацію можна
дізнатись хіба-що в людей, які займаються ремонтом газових приладів. З
метою економії виробники часто замінюють якісні матеріали на дешеві і
менш надійні, хоч і висока ціна не дає гарантії якості. Але Ви завжди
зможете дізнатись чи прочитати в описанні про:

  • матеріал поверхні: емальована сталь чи нержавійка. Кращою і
    дорожчою вважається нержавійка;

  • матеріал решіток (сталь чи чавун). Чавунні будуть дорожчими, але
    вони не гнуться з часом, тому сковорода чи каструля і через декілька
    років будуть стояти рівно і не будуть хитатись;

  • конструкцію пальників. Хороші пальники дозволяють більш ефективно
    використовувати газ.

Також дорожчі газові плити можуть мати ряд допоміжних опцій:

  • електропідпал. Для таких плит Вам більше не будуть потрібні
    сірники.

  • газ-контроль. Якщо полум’я випадково погасне, ця система
    автоматично відключить газ.

  • підсвітка духовки.

  • таймер.

  • гриль.

  • ящик для посуду.

При виборі газової плити в першу чергу варто виміряти місце, де вона
буде розташовуватись. Бажано врахувати, що плиту не рекомендується
ставити впритул до меблів і стін.

Опубліковано у Без рубрики | Коментарі Вимкнено до Яку газову плиту купити?

Яку пральну машинку купити?

Важливі характеристики сучасних автоматичних пральних машин, які потрібно насамперед врахувати при покупці нової домашньої помічниці:

– розміри (вузька чи широка);

obigriv_1 obigriv_1

– тип завантаження (вертикальна/горизонтальна);

obigriv_1 obigriv_1

– вартісь сервісного обслуговування;

– тип приводу (стандартний чи прямий);

Також для мене важливим фактором у виборі була наявність таймера.

Часто в технічних характеристиках можна зустріти також терміни “матеріал баку” і “матеріал барабана”. Їх не варто плутати: бак – це ємність для води, в якій обертається барабан. При завантаженні білизни ми бачимо саме барабан, а не бак. Тому якщо зустрінете “матеріал баку – пластик” – не переживайте, зараз так у більшості, якщо не у всіх машинок. А от барабан вже має бути з нержавійки.

В рекламах пральних машин люблять писати великими буквами кількість обертів (йдеться тільки про віджим) і клас енергоспоживання. Не думаю, що Ви помітите різницю між цими класами на практиці, чи різницю між 800 і 1200 обертами. При цьому варто враховувати, що на максимальних обертах машини без прямого приводу зазвичай сильно шумлять.

Якщо з розмірами все зрозуміло – кожен вибирає їх в залежності від того, що для нього важливіше – ємність барабану чи вільний простір в ванній, то з вибором типу завантаження виникають питання. Машинку з вертикальним завантаженням можна встановити в меншому приміщенні, а також відкривати в процесі прання не спускаючи з неї води, це корисно коли у вас відключили електрику, а речі потрібно витягнути вже зараз, чи коли ви забули щось покласти. Але “вертикалки” при тих самих характеристиках зазвичай дорожчі.

Щодо сервісного обслуговування можна просто поцікавитись, які сервісні центри працюють в вашому регіоні. Відправляти таку габаритну річ для ремонту за декілька сотень кілометрів буде досить дорого. Часто в пралках “горить” електроніка, тому можна обдзвонити сервісні центри і запитати скільки коштує заміна чи ремонт електронної “начинки”, тут ціни можуть сягати половини і більше вартості нової машинки. Іноді корисно, коли Ви вже обрали певну модель, пошукати в інтернеті за запитами типу: “поломалась пралка (назва і модель)”, “не працює (назва і модель)”. Так можна дізнатись про найчастіші поломки, які стаються в конкретного виробника і даної моделі.

Пральні машини з прямим приводом працюють дуже тихо в порівнянні з класичними, але і коштують дорожче.

Корисно запитати знайомих про їхні пралки.

Ще один ньюанс: купуючи пральну машину поцікавтесь чи вона офіційно ввезена на нашу територію. Часто на базарах, дрібних інтернет-магазинах продають “сіру” техніку (ввезену неофіційно, або не для продажу з-за кордону). На таку техніку гарантія виробника не поширюється. Дізнатись чи машинка, яку ви хочете купити не “сіра” можна подзвонивши в сервісцентр виробника.

Опубліковано у Огляд | Коментарі Вимкнено до Яку пральну машинку купити?

Як вибрати елекртичний обігрівач?

Електричні обігрівачі відрізняються між собою восновному потужністю і принципом роботи. З потужністю все зрозуміло: вона обчислюється з розрахунку 1 кіловат на 10 квадратних метрів приміщення (тобто для кімнати середніх розмірів потрібен прилад потужністю 1-2 кіловати).

За принципом роботи обігрівачі поділяються на тепловентилятори, конвектори, інфрачервоні обігрівачі (ІЧ-обігрівачі).

obigriv_1Тепловентилятори – найдешевший тип приладів, основнм елементом яких є електрична спіраль (як в старих електроплитах) і вентилятор, який “ганяє” повітря нагріте спіраллю. Елктровентилятори здатні швидко створити ілюзію нагрівання, особливо, якщо їх направляти в те місце кімнати, де ви працюєте чи відпочиваєте. Але ця ілюзія швидко зникає як тільки ви виключите пристрій. Також недоліком електровентилятора є відкрита спіраль, яка “спалює” повітря і пилюку, що на неї осідає, а це створює в кімнаті сухість і неприємний запах. До електровентиляторів можна віднести і електричні гармати (ті ж вентилятори, тільки потужніші).

obigriv_1Масляні радіатори з вигляду нагадують звичайні батареї, в середині вони наповнені маслом, яке нагрівається електричним теном. Щоб відчути їхню дію після включення потрібно почекати декілька годин, поки вони добре нагріються і віддадуть частину тепла повітрю в кімнаті. Але плюсом є те, що й після виключення вони ще тривалий час залишаються теплими і підтримують температуру в кімнаті. Також вони оснащені терморегулятором, а деколи і таймером, що робить їх досить зручними в користуванні.

obigriv_1В конвекторах функцію нагрівання виконує також тен (подібний до тенів в попередніх типах радіаторів), але тут немає вентилятора, тому як і в випадку масляного радіатора, для нагрівання кімнати доведеться почекати декілька годин. Цей тип приладів є досить безпечним так як він не нагрівається до температури більшої за 60 градусів (на відміну від попередніх). В них зазвичай є терморегулятори і можливість монтажу на стіну чи на колеса.

obigriv_1Інфрачервоні нагрівачі – порівняно новий тип, нагрівальним елементом тут служить лампа (а не тен як в попередніх), тому на відміну від інших він гріє не повітря, а навколишні предмети. Його можна використовувати навіть на вулиці, проте досі точно не відомі наслідки дії цих променів на організм людини. Тому на людей їх краще не направляти.

Є ще один клас обігрівачів, який дещо відрізняється від попередніх – теплоакумулюючі (акумулюючі) обігрівачі. Вони працюють за принципом “російської пічки”, тобто звичайної печі, яка була колись в сільських хатах. Нагрів відбувається за допомогою тена, але він гріє не безпосередньо повітря, а керамічну пластину, скло чи інший матеріал, які добре розігрівшись здатні тривалий час після виключення приладу віддавати тепло. Ця категорія є особливо актуальною при оплаті електроенергії за “денним” та “нічним” тарифами (двохставковий (двознний) чи трьохставковий (трьохзонний, тризонний) тарифи, відповідно потрібний двотарифний чи тритарифний лічильник). За таких умов теплоакумулюючий (акумулюючий) обігрівач може вночі працювати на повну потужність накопичуючи тепло, а вдень просто підтримувати температуру (при мінімальному споживанні електроенергії).

Опубліковано у Огляд | Коментарі Вимкнено до Як вибрати елекртичний обігрівач?